Ücretsiz Arduino Başlangıç Eğitimi

 

Maker Hareketini özü olan Kendin yap Eğitimlerimizden biri Daha Sizlerle...

Arduino programlamaya giriş yapmak istiyorsanız "Arduino Başlangıç Eğitimi”miz tam size göre.  Katılımcılar eğitim öncesinde herhangi bir bilgi bilmesine  gerek yoktur.

Katılım için Sayfa sonundaki formu doldurunuz.10 kişi oluştuğunda eğitim verilecektir.

Katılımcı Yanında Getirmesi Gerekenler:
  • Kişisel Bilgisayar
  • Ardunio Temel Set-Kurumumuzdan da temin edebilirsiniz(Arduino uno+bağlantı kabloları+6 adet led+mesafe sensörü+buzzer+bread board mini=65 TL).
  • Klon Arduino UNO Sürücüleri Nasıl Yüklenir? (CH340 Çipli)

  • Windows sürücü indir.Kartı taktıktan sonra Aygıt Yöneticisi’ni açıyoruz. Görüldüğü üzere kartımız için sürücü yüklenememiş ve hata mesajı mevcut. İndirdiğimiz sürücü dosyanın içindeki ch341ser.exe dosyasını çalıştırıyor ve çıkan pencereden INSTALL butonuna tıklıyoruz.arduino-k2

    INSTALL butonunu tıkladıktan sonra sürücüler yükleniyor ve “Driver install success!” yazan bir pencere çıkıyor. Bu sırada arkada Aygıt Yöneticisi açık ise, kartın sürücüsünün yüklendiğini ve Bağlantı Noktaları başlığı altında “USB-SERIAL CH340 (COM x)” şeklinde yer aldığını görebilirsiniz. Burada parantez içinde yazan kısım, kartımızın kullandığı COM portu numarasını göstermektedir. Arduino yazılımında Araçlar > Port altından buradaki COM portunun seçili olduğundan emin olduğunuzda Arduino’nuzu sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

    arduino-k3

    arduino-k5